Çocuğum Neden Özel Ders Almalı ?

Ana Sayfa » Blog » Çocuğum Neden Özel Ders Almalı ?

DERS ALMAK İSTİYORUM

DERS VERMEK İSTİYORUM

OYUN ABLASI ARA

EĞİTMEN ARAYANLAR

Çocuğum Neden Özel Ders Almalı ?

Özel ders, oldukça hassas bir konudur. Özellikle çocuklara genellikle sınıf arkadaşlarından geride kaldığını hissetmesine sebep olmaktadır. Çocuklara özel ders konusunda kesinlikle baskı yapılmamalı, desteğe ihtiyacı olup olmadığı kendisine sorulmalıdır.

Zira çocuklar istemedikleri bir duruma zorlandıklarında psikolojik olarak da belli zorluklarla karşılaşabilmektedirler.

Çocuğunuza daha önce özel ders aldırmayı denediniz fakat başarılı olamadıysanız mutlaka bunun altında yatan sebepleri araştırmalısınız. Çocuk öğretmen ile yeterli iletişimi kuramamış olabileceği gibi, altta yatan farklı bir sebep de olabilmektedir.

Çocukla bu konu konuşulmalı, eksiği olduğu ders ile ilgili ne yapılabileceği tartışılmalı, özel ders almanın bir eksiklik olmadığı kendisine anlatılmalıdır. Özel ders tek kişi alınabileceği gibi, iki ya da üç kişilik gruplar halinde de alınabilmektedir.

Çocuğunuza arkadaşları ile birlikte özel ders alabileceği konusunda teklif sunabilirsiniz.

Pek çok çocuk da eksik olduğu konularda hata yapmaktan korktuğu için özel ders almayı reddedebilir.

Bunun için ise okuldaki öğretmeni ile konuşarak yardım isteyebilir, öğretmeninin kendisini özel derse hazırlaması konusunda destek alabilirsiniz.

 

Özel dersi eğlenceli hale getiren öğretmenleri seçmeniz, ders esnasında yapmış olduğu hataları anlayışla karşılayan öğretmenlerle çalışmanız, özel dersi öğretmenin evinde değil de kendi evinizde aldırmanız çocuğunuzun özel derse olan bakış açısını büyük ölçüde değiştirecektir.

Çocuğunuz ısrarla özel ders almak istemiyorsa, bu konuda ona baskı uygulamamalı, özel dersin önemini anlattıktan sonra gerisini kendisine bırakmalısınız. Zaman içerisinde eksiklerinin kendisi de farkına varacak, özel ders almayı kendisi talep edecektir.

Bu konuda çocuklara yapılan aşırı baskılar, onları diğer derslerden de soğutmaktadır.

Bu durum da öğrenim hayatlarında başarılı olabilecekleri derslerden de onları başarısız olmaya kadar itebilmektedir. Çocuğunuzun daima destekçisi olmalı, onlar için kıyaslama yapmamalısınız.

BLOG KATEGORİLERİ

FACEBOOK'TA BİZ

Şehir Seçimi Yapınız

Adana Adıyaman Afyonkarahisar Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kilis Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Şanlıurfa Siirt Sinop Sivas Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
0
Baglanıyor
Lütfen bekleyin...
Mesaj Gönder

Üzgünüz. Tüm operatörler çevirimdışı

Adını
* E-posta
* Sorununuz
Başlayın

Yardıma mı ihtiyacınız var ?

Adınız
* E-posta
* Sorununuz Nedir ?
Pupteu Canlı
Geri Gönüş

Yardım konusunda ne düşünüyorsunuz ?

Yardım Hizmetinin Değerlendirin