Eğitim düzeyi nasıl yükseltilir?

Ana Sayfa » Blog » Eğitim düzeyi nasıl yükseltilir?

DERS ALMAK İSTİYORUM

DERS VERMEK İSTİYORUM

OYUN ABLASI ARA

EĞİTMEN ARAYANLAR

Çoğu zaman iş arayışında karşılaşılan eğitim düzeyi genellikle en son mezun olunan okul olarak bilinmektedir.

Eğitim düzeyi mezun olunan okul dışında kişinin kendisine birşeyler katması ve donanımlı bir birey haline dönüşmesini içeren süreçler bütünüdür. Eğitim düzeyi nasıl yükseltilir? Eğitim ilk önce aile ortamında başlar ve ilkokul döneminde filizlenir.İlkokul da öğretmen ve okul tercihi çok önemli olmaktadır.

Yapılan yanlış bir tercih çocuğun okuldan soğumasına sebep olabilir.Eğitim düzeyinin yükseltilmesi için devlet desteği çok önemlidir.Ücretsiz seminerler,öğrencilere burslar,meslek edindirme kusları,eğitime ayıracağı daha fazla kaynak gibi çok sayıda sağlayacağı teşviklerle eğitim düzeyinin arttırılması sağlanabilir.

Diğer bir nokta ise ebeveynlerin iyi eğitimli olması çocuklarının da iyi eğitim almalarına teşvik edici etkisinin olmasıdır. Eğitim düzeyi toplumların gelişmişlik düzeyinin de göstergesidir.

Gelişmişlik; yaşam kalitesinin iyi olduğunu, suç işleme oranının düşüklüğünü gösterir.Bir ülkedeki okur yazar oranı ne kadar yüksek ise o toplumda adelet iyi işler,yardımlaşma yüksektir,bireyler arasındaki ilişkiler insani boyuttadır ve insanların birbirlerine olan saygıları yüksektir.

Bir olay karşısında eğitimli ve eğitimsiz kişilerin tutumları çok farklıdır.Eğitimli kişinin olaya bakış açısı daha geniş olurken eğitimsiz kişinin bakış açısı daha dar olacaktır.

Buda beraberinde sorunları getirecektir.

Bu sorunlar: konuşarak çözmek yerine şiddete başvurmak,ses tonunu yükseltmek,asabi olmak,asık suratlı ve tahammülsüz olmak gibi çok sayıda olumsuz davranışları içermektedir. Eğitimde kalite arttırılarak eğitim düzeyi yükseltilmiş olur.

Kaliteli eğitim için öğretmenlere büyük iş düşmektedir.Öğretmenlik zor fakat bir o kadar kutsal bir meslektir.

Çoğu insan bunun farkında olarak mesleğine gönül verirse eğitimdeki kalitede otomatik olarak artmış olur.Çocuklar ailede ebeveynlerini okulda ise öğretmenlerini örnek alırlar.Öğretmenin vasıflı ve insani yönü ne kadar iyi ise çocuğun eğitim hayatının ilk basamağında atacağı temellerde o kadar sağlam olacaktır.Eğitim tek yönlü değil çok yönlü düşünülmelidir.

BLOG KATEGORİLERİ

FACEBOOK'TA BİZ

Şehir Seçimi Yapınız

Adana Adıyaman Afyonkarahisar Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kilis Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Şanlıurfa Siirt Sinop Sivas Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
0
Baglanıyor
Lütfen bekleyin...
Mesaj Gönder

Üzgünüz. Tüm operatörler çevirimdışı

Adını
* E-posta
* Sorununuz
Başlayın

Yardıma mı ihtiyacınız var ?

Adınız
* E-posta
* Sorununuz Nedir ?
Pupteu Canlı
Geri Gönüş

Yardım konusunda ne düşünüyorsunuz ?

Yardım Hizmetinin Değerlendirin