Neden Öğretmenden Özel Ders Alınmalıdır?

Ana Sayfa » Blog » Neden Öğretmenden Özel Ders Alınmalıdır?

DERS ALMAK İSTİYORUM

DERS VERMEK İSTİYORUM

OYUN ABLASI ARA

EĞİTMEN ARAYANLAR

Neden Öğretmenden Özel Ders Alınmalıdır?

Günümüzde pek çok alanda özel ders veren kişiler ve etüt merkezleri bulunmaktadır. Özel ders, dersi almak isteyen kişinin yeterli öğrenmeyi sağlayamamasından dolayı seçmiş olduğu bir durumdur.

Bu yüzden tam öğrenmeyi sağlayabilmesi için gerçek bir öğretmenden eğitim almalıdır. Henüz üniversiteden mezun olmayan, akademik hayatının henüz yarısında olan pek çok öğrenci özel ders vererek para kazanmaktadır.

Pek çok kişi bunu öğretmenlik olarak değil, ticari bir faaliyet olarak görmektedir. Bu sebeple eğitim veren kişinin bu alanda ihtisas sahibi olup olmadığını mutlaka bilmek gerekmektedir.

Öğretmen olduğunu söyleyerek kişileri çok daha yanlış yönlendiren bireyler toplumumuzda mevcuttur. Özel ders öğretmeni seçerken dikkatli olmak gerekmektedir. Çünkü öğretmenlik kutsal bir müessesedir ve ne yazık ki herkes öğretmen olabilme yetisine sahip değildir. Öğretmen olabilmek, sabır, sevecenlik ve öğretme isteği gerektirmektedir. Bunun eğitimini almış olan kişiler, eğitim konusundaki başarısını pek çok alanda sergileyebilmektedir.

Özel ders öğretmeni seçerken öğretmenin bilgileri iyi incelenmeli, daha önce kaç öğrenciye hangi alanda özel ders verdiği analiz edilmeli ve alandaki farklı öğretmenlerle karşılaştırılmalıdır.

Öğretmen olduğunu söyleyen kişi tarafından mağdur olmamak için, bitirmiş olduğu üniversiteye dair diplomanın görülmesi talep edilebilir. Sahte diploma ile pek çok genci farklı yönlendiren öğretmen örnekleri ne yazık ki ülkemizde çokça rastlanan bir durumdur.

Bu tarz olayların yaşanmaması için, öğretmnin cinsiyetine, yaşına, eğitim bilgisine, özel dersi nerede verdiğine veya nerede öğretmenlik yaptığına dair pek çok bilgi sağlanmalıdır.

Bu bilgiler derlenip toplandığı takdirde kişi, doğru öğretmen ile doğru ve yeterli öğrenmeyi gerçekleştirebilecektir. Bu da özel derse karşı olan ilginin ve öğrenme isteğinin artmasına sebep olacaktır. Bütün bu koşullar sağlandığında özel ders sonrasında başarısız olmak hemen hemen imkansızdır.

BLOG KATEGORİLERİ

FACEBOOK'TA BİZ

Şehir Seçimi Yapınız

Adana Adıyaman Afyonkarahisar Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kilis Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Şanlıurfa Siirt Sinop Sivas Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
0
Baglanıyor
Lütfen bekleyin...
Mesaj Gönder

Üzgünüz. Tüm operatörler çevirimdışı

Adını
* E-posta
* Sorununuz
Başlayın

Yardıma mı ihtiyacınız var ?

Adınız
* E-posta
* Sorununuz Nedir ?
Pupteu Canlı
Geri Gönüş

Yardım konusunda ne düşünüyorsunuz ?

Yardım Hizmetinin Değerlendirin