Neden özel ders alınmalı ?

Ana Sayfa » Blog » Neden özel ders alınmalı ?

DERS ALMAK İSTİYORUM

DERS VERMEK İSTİYORUM

OYUN ABLASI ARA

EĞİTMEN ARAYANLAR

NEDEN ÖZEL DERS EĞİTİMİ ALINMALI?

Günümüzde özel ders eğitiminin artışta olduğu görülmektedir. Artık anne ve babalar, çocuklarını dershanelere göndermek yerine özel ders eğitimi ile desteklemektedir. Neden özel ders eğitimi alınmalı diye merak eden bireyler için, daha kısa sürede daha iyi bir başarı hedefinin yakalanmasına etki ettiğini söylemek mümkün olacaktır. Özel ders, bire bir ilgilenilerek verilen eğitimleri kapsar. Öğrencinin direkt eksik olduğu konular hedef alınabilir. Sınıf ortamında her öğrenci için bu sağlamak maalesef imkansıza yakın bir durumdur.

Özel ders eğitimi vermek ile sınıfta ders vermek arasında çok fark var. Bu anlamda gerçekten özel ders verme konusunda uzman ve deneyimli öğretmenlerden destek almak gerekiyor. Sadece bir öğrenci ile ilgilenmek, ona özel bir program hazırlamayı ve hiçbir detayı atlamadan öğretmeyi gerektirir. Sınıf ortamında genele uyacak bir anlatım biçimi benimsenirken, özel derste yalnızca o öğrenciye hitap eden bir anlatım türü ilerletilir. Özel ders eğitiminin faydalarını görebilmede, öğretmen seçiminin payı çok büyüktür.
İster sayısal ister sözel bir ders olsun, özel dersler mutlaka pratiğe dayalı olmalıdır. Ancak bu şekilde öğrenci konuları kalıcı bir şekilde anlayacaktır. Özel ders esnasında sürekli olarak öğrenciden yapması, çözmesi ve açıklaması beklenir. Sınıf ortamında ise bu görevleri daha çok öğretmen yüklenir. Çünkü süre daha kısıtlıdır ve konunun yetişmesi ön plandadır. Özel derste ön planda olan durum ise, konunun gerçekten anlaşılmasıdır. Bu nedenle öğrencilerin hedefledikleri başarıya daha kısa yoldan gidebilmesi için, özel ders ile takviyeler sağlaması gerekmektedir.

Özel ders alan bir öğrenci, kendisinde etkilerini görecektir. Gerek sınav notları gerek konuya hakim olabilme konusunda bu farkları hisseden öğrencilerin kendilerine özgüveni de gelmektedir. Başarabildiklerini gördükçe, daha çok çalışmak için hevesleneceklerdir.

BLOG KATEGORİLERİ

FACEBOOK'TA BİZ

Şehir Seçimi Yapınız

Adana Adıyaman Afyonkarahisar Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kilis Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Şanlıurfa Siirt Sinop Sivas Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
0
Baglanıyor
Lütfen bekleyin...
Mesaj Gönder

Üzgünüz. Tüm operatörler çevirimdışı

Adını
* E-posta
* Sorununuz
Başlayın

Yardıma mı ihtiyacınız var ?

Adınız
* E-posta
* Sorununuz Nedir ?
Pupteu Canlı
Geri Gönüş

Yardım konusunda ne düşünüyorsunuz ?

Yardım Hizmetinin Değerlendirin