Özel dersler toplumsal konularda da oldukça önemlidir

Ana Sayfa » Blog » Özel dersler toplumsal konularda da oldukça önemlidir

DERS ALMAK İSTİYORUM

DERS VERMEK İSTİYORUM

OYUN ABLASI ARA

EĞİTMEN ARAYANLAR

Özel ders, öğrencilerin eksikliklerini tamamlayabilmesi, konuyu daha iyi kavrayabilmesi için özellikle ülkemiz için oldukça önemlidir.

Özel dersler toplumsal konularda da oldukça önemlidir. Birebir, uygulamalı olarak anlatılan dersler sayesinde hem iş hayatında hem de toplumsal yaşamda etkili, donanımlı ve ikna kabiliyeti yüksek bireyler yetiştirilebilmektedir.

Bu durumda ülkemizde özel ders veren eğitimcileri ve özel derslerin varlığını zorunlu kılmıştır. Eksik olan noktaların tamamlanabilmesi, konuların farklı boyutlarla öğrenciye öğretilmesi gibi hususlar ancak özel derslerle mümkün hale gelmiştir. Yani özel dersler ülkemiz eğitim sisteminin açıklarını kapatmaktadır. Bireylerin okulda, toplumsal hayatta alamadığı veya eksik aldığı bilgilerin daha iyi bir şekilde öğrenebilmesini sağlamaktadır. Ancak herkesin özel ders alma imkanının olmaması öğrenciler arasında eşitsizliği beraberinde getirse de, eğitim sisteminde olmazsa olmaz bir yerde olduğunu görmemiz gerekmektedir. Bütün bu durumlar bir araya getirildiğinde, gelecek dönemler içerisinde de özel dersler oldukça önemlidir. Eğitim sisteminde köklü değişiklikler olmadığı sürece kişi fen bilimleri ile beraber toplumsal konu ve tekniklere de hazırlanmaması gerektiğinden dolayı özel dersler, öğrencilerin hayatından çıkmayacaktır.

Özel derse yönelmeyi sağlayan faktörler sadece eğitim sisteminin eksiklerinden değildir; aynı zamanda bireyin ruh haline, konunun bireyin üzerinde ne kadar merak uyandırdığına da bakmak gerekmektedir. Tüm bu faktörleri göz önüne aldığımızda özel dersleri bireylerin hayatından çıkarmak pek mümkün değildir. Birebir eğitim veya daha az sayıda olan eğitimler öğrencilerin daha fazla dikkatlerini toplamalarını sağlamaktadır.

BLOG KATEGORİLERİ

FACEBOOK'TA BİZ

Şehir Seçimi Yapınız

Adana Adıyaman Afyonkarahisar Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kilis Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Şanlıurfa Siirt Sinop Sivas Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
0
Baglanıyor
Lütfen bekleyin...
Mesaj Gönder

Üzgünüz. Tüm operatörler çevirimdışı

Adını
* E-posta
* Sorununuz
Başlayın

Yardıma mı ihtiyacınız var ?

Adınız
* E-posta
* Sorununuz Nedir ?
Pupteu Canlı
Geri Gönüş

Yardım konusunda ne düşünüyorsunuz ?

Yardım Hizmetinin Değerlendirin