Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi

Ana Sayfa » Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi

Kullanıcı Sözleşmesi

Bu web sitesinde paylaşılan bilgi ve hizmetleri kullanmayı düşünen kişilerin öncelikle kullanıcı sözleşmesini okumaları gerekmektedir. Siteyi ziyaret eden, siteye üye olan ya da sitedeki herhangi bir bilgiyi kullanan kişiler, iş bu sözleşmede yer alan bütün madde ve koşulları da kabul etmiş sayılmaktadırlar. Sözleşmede bulunan maddelerden bir veya daha fazlasını kabul etmeyenlerin ise Pupteu.com adresini kullanmamaları rica edilmektedir. Kişilerin sözleşmede belirtilen şartları kabul etmemeleri halinde, web sitesinde sunulan hizmetlerden hiçbirisine erişim haklarının olmayacağının da farkında olmaları önemlidir.

Web sitesini kullanan tüm kullanıcılar, aşağıda yer alan şartlara uymayı da kabul etmiş sayılmaktadırlar. Kullanıcıların çeşitli nedenlerle belirtilen kurallara uymadıklarıyla ilgili farklı üyeler tarafından site yönetimine şikâyette bulunulması ya da Pupteu.com tarafından kural ihlalinin tespit edilmesi halinde, kullanıcıların web sitesinde paylaştığı bütün mesajların yanı sıra bilgileri de site yönetimi tarafından incelenebilmekte ve gerek duyulması halinde hiçbir uyarı olmaksızın tüm mesaj geçmişi silinebilmektedir. Ayrıca yine kural ihlalinin tespiti durumunda ihlali yapan kişilerin üyelikleri dondurulabilmekte ya da tamamen silinebilmekte ve böylece Pupteu.com’a yeniden erişmeleri engellenebilmektedir. Yasal soruşturma kapsamında da yine kullanıcı bilgileri ve mesaj içerikleri ilgili kurumlarla paylaşılabilmektedir.  Site kullanıcılarının belirtilen tüm bu şartlara uymamalarından ötürü kendilerine ya da diğer site kullanıcılarına gelebilecek her türlü zarardan ise Pupteu.com adresi kesinlikle sorumlu değildir.

 1. Site kullanıcılarının yasal açıdan inceleme gerektiren ya da suç unsuru olabilecek durumların yanı sıra yerel, ülke ya da uluslararası yasalara aykırı olan veya sitenin diğer kullanıcılarını rahatsız edebilecek konularda bilgi paylaşmaları yasaktır. Hakaret ve küfür içeren, pornografik unsurlar barındıran, küçük düşürücü, tehditkâr, rahatsız edici, sitenin kuruluş amacına aykırı, ahlak yoksunu veya yasadışı paylaşımlar yapılması, site yönetimi tarafından cezai yaptırımla karşılaşılmasına neden olmaktadır.
 2. Site kullanıcıları, sitede oluşturdukları tüm içeriklerin kalıcı ve süresiz şekilde, tüm hatlarıyla, dünya çapında ve kendilerine özel olmayacak veriler haline geldiğini kabul etmek durumundadırlar. Sitede paylaşım yapan kullanıcılar, fikir mülkiyet hakları da dahil olmak üzere transfer edilebilir haklarıyla birlikte yayınladıkları bütün içeriklerin ücretsiz bir şekilde Pupteu.com tarafından kullanılabileceğini ya da sitenin bu paylaşımları kendi çıkarı doğrultusunda dilediği gibi işleyebileceğini ve yönetebileceğini de kabul etmekte ve onaylamaktadırlar. Kullanıcılar ayrıca paylaştıkları içeriklerin hakaret içeren, müstehcen, kötü amaçlı, saldırı niyetinde ya da üçüncü kişilerin hak ve özgürlüklerini ihlal eden konular olmayacağını da taahhüt etmektedirler.
 3. Site kullanıcıları, marka hakları, telif hakları ya da farklı mülkiyet hakları ile korunan her türlü içerik de dahil olmak üzere, sahiplerinden ya da hak sahibi olan kişilerden izin almadan hiçbir bilgi paylaşmayacaklarını da kabul etmiş sayılmaktadırlar. Mevcut telif haklarının ihlal edildiğine inanan kullanıcılar ise Pupteu.com yönetimi ile irtibat kurmalıdırlar.
 4. Pupteu.com yönetimi, onaylı üyelerin dışında kalan kullanıcıların kayıt olurken verdikleri bilgileri kontrol ve teyit etmekle yükümlü değildir. Bu nedenle onaylı üyeler dışında geri kalan üyelerin bilgilerinin gerçekliğinden hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Onayı bulunan üyelerin bilgilerinin gerçekliği ise yine aynı üyelerin Pupteu.com’a gönderdiği belgelere dayandırılmaktadır ve belgelerin gerçekliğinden de yine belgeyi hazırlayan kuruluş ya da üyeler sorumludur. Pupteu.com onaylı üyelerin bilgilerinin dayandırıldığı belgelerin gerçekliğinden de mesul tutulamaz. Bundan ötürü onaylı üyelerin belgelerinin gerçek olmaması kaynaklı doğabilecek iddia, zarar, talep ve kayıplardan site yönetiminin sorumluluk kabul etmeyeceğinin bilinmesi gerekmektedir.
 5. Sitede faaliyet gösteren öğretmenlerin bilgilerinin gerçekliğini doğrulamak ve referans takiplerini yapmak yine site kullanıcılarının mesuliyetindedir. Pupteu.com, üye referanslarını detaylı olarak incelememekte ve üyelerin belirttiği referansları doğru kabul etmektedir.
 6. Pupteu.com, web sitesine kayıt olan öğretmen ve öğrenciler arasındaki iletişim durumlarına hiçbir şekilde dahil olmamaktadır. Site içi veya site dışında iki taraf arasında kurulan diyaloglarda herhangi bir uyuşmazlık olması halinde meydana gelebilecek iddia, talep, zarar ve kayıplardan Pupteu.com hiçbir şekilde sorumlu değildir.
 7. Site kullanıcıları, siteye kayıt olurken ya da sitede yer alan diğer kişiler ile iletişime geçerken verdikleri tüm bilgilerin doğru olduğunu ve bu bilgilerin hatalı olması nedeniyle doğabilecek tüm sonuçları siteyi kullanmaları ile birlikte peşin olarak kabul etmektedirler.
 8. Pupteu.com’da üyelere SPAM mesaj gönderilmesi yasaktır. Site amacına uymayan, üyeleri rahatsız eden mesajlar yollanması site yönetimi tarafından yasaklanmıştır.
 9. Pupteu.com’da yer alan tüm resimli, resimsiz ve yazılı materyallerin her hakkı saklıdır. Sitede bulunan materyalleri kopyalama suretiyle farklı alanlarda yayınlamak ya da pazarlamasını yapmak ise kesinlikle yasaktır. Web sitesinde yer alan içerikleri farklı alanlarda paylaşmak isteyen kullanıcılar, muhakkak kimden alıntı yapıldığını ya da materyal sahibi kişilerin izin verdiğini açıklayan bir ibareyi içerikleri paylaşacakları sayfanın sonuna eklemek zorundadırlar. Bunun gerçekleştirilmemesi halinde doğabilecek her türlü kanuni ihtilaflardan hiçbir şekilde Pupteu.com sorumlu tutulamaz.
 10. Siteye kayıt olan kullanıcılar, en az 18 yaşında olduklarını teyit etmiş sayılmaktadırlar. 18 yaşının altında olan üyeler ise ebeveyn gözetiminde web sitesine üye olabilirler. Site kullanıcıları ayrıca sitedeki hizmetlerden faydalanmaya ve siteye giriş yapmaya yasal açıdan hakları bulunduğunu ve sitedeki hizmetlerin seçimi veya kullanımı konusunda tüm sorumlulukları üstlendiklerini de Pupteu.com’a tasdik etmektedirler.
 11. Pupteu.com’dan alınan üyelikler kişilere özeldir ve farklı kişilere ödünç verilememekte ya da satılamamaktadır. Bu durumların gerçekleştirilmesi halinde meydana gelebilecek sorunlardan site yönetimi sorumlu değildir.
 12. Siteye kayıt aşamasında seçilen şifreler kullanıcılara özeldir ve bu şifrelerin üçüncü kişiler ile paylaşılması halinde doğabilecek problemlerden Pupteu.com mesuliyet kabul etmemektedir.
 13. Site, örgütler, işletmeler, şirketler veya siteyi amacı dışında herhangi bir ticari amaç ile kullanmayı hedefleyen kişiler için değil, yalnızca normal üyelerin kullanımı içindir. Sitenin sahip olduğu bilgi, link ve fotoğraflar, farklı ürün ve hizmetler doğrultusunda paylaşılamaz. Tüm bunların yanı sıra sitenin yasadışı kullanımı, kullanıcı bilgilerinin, iletişim numaralarının ve posta adreslerinin istenmeyen amaçlarla paylaşılması durumunda söz konusu kişilere soruşturma açma ve her türlü yasal önlemi sınırsız şekilde uygulama hakkı da yine Pupteu.com’a aittir.
 14. Pupteu.com üyelerini belirli aralıklarla düzenlediği kampanyalar, ilan bilgisi, hata düzeltmeleri ve site işleyişini ilgilendiren tüm konularda Sms, e-posta, telefon  ve diğer iletişim araçları ile bilgilendir.

Bu sözleşme 28 Şubat 2017 tarihinde yayınlanmıştır.

Yasal Uyarı

Pupteu.com, gerek duyulması halinde kullanıcıların profillerinde herhangi bir uyarı olmaksızın değişiklik yapma, üye profilini askıya alma ya da silme hakkını saklı tutmaktadır. Pupteu.com’da oluşturulan profil sayfaları tüm kullanıcılara açıktır ve bu nedenle üyelerin kişisel bilgilerinin gizliliği de yine kendi sorumlulukları altındadır. Profil sayfası üzerinden özel bilgi paylaşımından doğabilecek sonuçlar tamamen kullanıcılara aittir ve Pupteu.com hiçbir şekilde mesuliyet kabul etmemektedir. Pupteu.com sitesinde yer alan içerikler herhangi bir zamanda çeşitli nedenlerle değiştirilebilir, sınırlandırılabilir ya da tamamen kaldırılabilir. Pupteu.com, kullanıcı sözleşmesinde dilediği değişikliği yapma hakkını da elinde bulundurmaktadır.

BLOG KATEGORİLERİ

FACEBOOK'TA BİZ

Şehir Seçimi Yapınız

Adana Adıyaman Afyonkarahisar Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kilis Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Şanlıurfa Siirt Sinop Sivas Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
0
Baglanıyor
Lütfen bekleyin...
Mesaj Gönder

Üzgünüz. Tüm operatörler çevirimdışı

Adını
* E-posta
* Sorununuz
Başlayın

Yardıma mı ihtiyacınız var ?

Adınız
* E-posta
* Sorununuz Nedir ?
Pupteu Canlı
Geri Gönüş

Yardım konusunda ne düşünüyorsunuz ?

Yardım Hizmetinin Değerlendirin